Restauracja

Kahawa-Kawa i Książka, Poznań

Pomysł stworzenia kawiarni, czytelni, księgarni i palarni kawy w jednym lokalu był wynikiem połączenia zawodowych pasji (księgarskich) i egzotycznego (afrykańskiego) dzieciństwa właścicieli.

Lokal podzielono na trzy strefy czytelnie ilustrujące ten wielofunkcyjny zamysł.

Pierwsza – od frontu – to przestrzeń z barem, częścią kawiarnianą oraz audytorium z księgarnią. Wysokie hokery z kolekcji Finn przy długim parapecie pod oknem, wygodne fotele 366 projektu Józefa Chierowskiego – przy niskich stolikach, wreszcie miękkie poduszki na schodach drewnianego audytorium – definiują kolejno różne możliwe sposoby użytkowania tej przestrzeni.

Drugą strefę – w głębi lokalu – tworzy przestrzeń wspólnego stołu z tapicerowanymi krzesłami Finn, która nie tylko zaprasza do gromadnego biesiadowania, ale także do robienia rzeczy razem podczas warsztatów.

Trzecia strefa znajduje się za przeszkloną ścianką, przez którą można zza stołu zajrzeć do samego serca KaHawy. To tutaj wypalana jest i pakowana kawa. Tłem dla lśniącego czarnego pieca są białe, częściowo skute do gołej cegły ściany.

Oszczędne, nienarzucające się kolory, naturalne materiały i dużo światła – wszystko to stanowi ramę, w której naprawdę żywe barwy pojawiają się wraz z roślinami w doniczkach, książkami i ich kawolubnymi czytelnikami.

projektant: Atelier Starzak Strebicki
fotograf: Mateusz Bieniaszczyk
adres realizacji: plac Ratajskiego 10d, 61-726 Poznań

Użyte produkty